Znowu pożar w porcie w Bejrucie

Pożar wybuchł w strefie wolnocłowej portu, wysyłając ogromną kolumnę dymu nad miasto. W mieście widoczna jest chmura czarnego dymu i ogień. Telewizja pokazywała strażaków usiłujących powstrzymać ogień. Do akcji włączyła się obrona cywilna.

Filmy udostępniane w sieci pokazują dużą kolumnę czarnego dymu unoszącą się na niebie nad stolicą Libanu. Można zobaczyć biegających w panice ludzi krzyczących "uciekajcie, wszyscy, uciekajcie".

Libańskie wojsko przekazało, że płonie "magazyn ropy i opon" w Wolnej Strefie Portowej. W akcji gaszenia biorą udział helikoptery. Lokalne media przekazują, że wkrótce może rozpocząć się ewakuacja terenu przez wojsko.

- Nie wiemy, co dokładnie się pali, staramy się ugasić ogień, ale jest za duży, potrzebujemy mieszanki wody i piany - powiedział Michel el-Murr, szef ekipy ratowniczo-poszukiwawczej straży pożarnej, który był na miejscu w rozmowie z "The Independent". - Poprosiliśmy o wsparcie, potrzebujemy obrony cywilnej, i wszystkich załóg straży pożarnej - dodał.

Korespondent "Middle East Eye" Ragip Soylu napisała na Twitterze, że władze zapewniły, że pożar nie doprowadzi do wybuchu.

(ONET)