Fundacja FENICJA im. św. Charbela pomaga ludziom

Fundacja Fenicja im. św. Charbela czynnie włączyła się w dzieło pomocy mieszkańcom Bejrutu, którzy ponieśli niebywałe straty w wyniku wybuchu 4 sierpnia b.r. Dzieło to jest możliwe dzięki niebywałej ofiarności Polaków wpłacających środki na konto Fundacji z dopiskiem "Wybuch".

a4

Charbel Pierre El Heraoui, młody uzdolniony muzyk mieszkał i pracował w swoim studio w chrześcijańskiej dzielnicy Bejrutu – Achrafieh. Miał plany, cieszył się życiem. Tak niedawno odwiedził Polskę podczas Światowych Dni Młodzieży. Czekała go dobra przyszłość. 4 sierpnia 2020 r. zmienił jego życie. Wybuch w Bejrucie zniszczył nie tylko jego mieszkanie, ale także miejsce pracy, pozbawiając możliwości wykonywania zawodu i zarabiania środków na utrzymanie. Fundacja Fenicja postanowiła pomóc. Sfinansujemy część remontu. Szczegóły zostały uzgodnione z Monsinior Tawfik Bouhadir, szefem Komisji do spraw Duszpasterstwa Młodzieżowego Kościoła Maronickiego, którego Charbel EL HERAOUI jest członkiem. Prace już ruszyły!

a3

Tak wygląda jedno z mieszkań w dzielnicy chrześcijańskiej Achrafyyje.Starsza osoba, wdowa, Pani Sylwia, która tam mieszkała została pozbawiona wszystkiego. Pomoc potrzebna jest natychmiast, to jedno z pierwszych działań fundacji FENICJA im. św. Charbela. Wskazane zostało przez Arcybiskupa Cesara Essayan. Starsza Pani zawsze spoglądała na św. Józefa. Teraz daje Jej to uśmiech i nadzieję na odbudowanie się. A nam fundacji, że z pomocą św. Józefa odbudujemy zniszczone mieszkanie.

W Bejrucie mieszkańcy zmagają się z podstawowymi problemami takimi jak zaopatrzenie w wode, energię elektryczną czy żywność.W dodatku w ostatnim czasie daje się odnotować dramatyczny wręcz wzrost zakażeń COVID-19 w sytuacji, gdy spośród 7 bejruckich szpitali 2 uległy niemal całkowitej destrukcji. Poniższe zdjęcie przedstawia wygląd wielu bejruckich ulic.

a6

(www.swcharbel.org)