ZASADY WJAZDU DO LIBANU

Przepisy dotyczące wjazdu na teren Libanu uległy niewielkiemu zluzowaniu w stosunku do poprzednich informacji. Jednak aby uniknąć kłopotów trzeba przestrzegać pewnych obostrzeń przy wjeździe do Libanu:

 

  1. Ubezpieczenie musi pokrywać ewentualne leczenie covid 19
  2. Jeszcze w Polsce, przed wylotem, należy zrobić test PCR i potwierdzenie z negatywnym wynikiem zabrać go ze sobą. Testy te wraz z zaświadczeniami dla różnych służb na świecie wykonuje firma "Zdrowegeny.pl". Koszt takiego badania z zaświadczeniem w języku angielskim wynosi obecnie 565 zł. Na wynik należy czekać 4 dni robocze a zaświadczenie według wystawcy ważne jest 72 godziny. Według informacji z Libanu, należy wjechać w ciągu 48 godzin od wystawienia zaświadczenia. Te godziny, przynajmniej dzisiaj, są bardzo ważne. Sugerujemy zapoznanie się ze stroną https://zdrowegeny.pl/poradnik/test-na-koronawirusa-warszawa
  3. Na dzień przed wylotem wypełnić kwestionariusz na stronie MSZ libańskiego elektronicznie lub wydrukować, wypełnić ręcznie i zabrać go ze sobą, lepiej elektronicznie.
  4. Po przylocie wszyscy na lotnisku robią test (cena 50$ USD) - który powinien być negatywny skoro wylecieliśmy z Polski zdrowi z potwierdzonym negatywnym wynikiem testu.
  5. Gdyby jednak był pozytywny, to uruchamiamy ubezpieczenie, kwarantanna.
  6. W drodze powrotnej żadnych problemów, żadnych testów, żadnej kwarantanny.