Ponowne otwarcie Międzynarodowego portu lotniczego w Bejrucie

Podróżujący będą mogli polecieć do Libanu, gdy Bejrut ponownie otworzy swoje lotnisko w środę, 1 lipca.
Międzynarodowy port lotniczy Bejrut - Rafic Hariri zostanie ponownie otwarty dla podróżnych o ograniczonej przepustowości 2000 pasażerów dziennie, co stanowi około 10 procent regularnego ruchu pasażerskiego na lotnisku.

 

Jakie zasady obowiązują przy przyjeździe?

Odwiedzający przyjeżdżający do kraju należą do jednej z dwóch kategorii - przybywający z krajów, w których dostępne są testy reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR), oraz przybywający z miejsc, w których nie mieli do nich dostępu.
Pierwsza kategoria podróżnych, która obejmuje Zjednoczone Emiraty Arabskie, musi przejść test PCR przed lotem do Libanu. Ci podróżni muszą następnie wykazać negatywne wyniki testu wykonanego w ciągu 96 godzin po wylądowaniu w Bejrucie. Podróżujący przejdą kolejny test na lotnisku w Bejrucie, za który zapłacą linie lotnicze obsługujące loty.
Druga grupa składa się z osób podróżujących z krajów, które nie oferują testów PCR. Podróżni przybywający z tych miejsc będą musieli przystąpić do testu Covid-19 po wylądowaniu w Libanie, opłaconego przez linię lotniczą obsługującą ich lot. Podróżujący następnie samodzielnie się izolują przez 72 godziny przed podjęciem drugiego testu. Drugi test kosztuje 100 USD i zostanie opłacony przez podróżnych.

Wymagane ubezpieczenie

Wszyscy turyści ze wszystkich miejsc potrzebują ubezpieczenia podróżnego, które pokryje koszty leczenia koronawirusem, jeśli jakiekolwiek testy dadzą wyniki pozytywne lub podróżny rozwinie objawy podczas wizyty w Libanie.
Podróżujący muszą również wypełnić internetowy formularz deklaracji zdrowotnej przed podróżą do Bejrutu. Paragon elektroniczny dostarczony po wypełnieniu formularza Ministerstwa Zdrowia musi zostać okazany po przyjeździe do kraju.

Które linie lotnicze latają do Libanu?

  1. Flydubai - jest jedną z kilku linii lotniczych obsługujących loty z ZEA do Libanu od środy 1 lipca. Pierwszy zaplanowany lot odleci z Dubaju w czwartek, 2 lipca, a linia lotnicza będzie obsługiwać dwa loty tygodniowo (czwartki i soboty).
  2. Emirates wznowi loty z Dubaju do Bejrutu w środę 1 lipca i będzie obsługiwał cztery loty tygodniowo.
  3. Z Szardża Air Arabia poleci do Bejrutu, a pierwszy lot będzie dostępny w środę 8 lipca. Linie lotnicze będą latać dwa razy w tygodniu do stolicy Libanu, w środy i piątki.
  4. Linie Middle East Airlines również będą latać codziennie z Dubaju do Bejrutu, a loty zostaną wznowione w środę 1 lipca.

Czy hotele w Libanie są otwarte?

Le Gray Beirut został ponownie otwarty dzięki wprowadzonym ulepszonym środkom bezpieczeństwa, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid-19. Należą do nich ograniczona liczba gości przy renomowanym hotelowym basenie na dachu i przestrzeganie społecznej odległości w hotelowych restauracjach i na tarasie.
Gefinor Rotana i Raouche Arjann by Rotana są otwarte, ale ze zaktualizowanymi procedurami bezpieczeństwa. W otwartych hotelach są przewidziane pokoje izolacyjne dla

Four Seasons Beirut ponownie otworzyło się z nowymi standardami zdrowotnymi, które obejmują kontrolę temperatury po przyjeździe, zdystansowane miejsca siedzące we wspólnych pomieszczeniach oraz noszenie maski na twarzach, które należy używać w całym hotelu. Inne hotele, takie jak słynny Le Bristol, zostały zmuszone do zamknięcia na stałe z powodu pandemii.

Co możesz, a czego nie możesz robić w Libanie

Niektóre sklepy, rynki, restauracje i kawiarnie w Libanie zostały ponownie otwarte, jak również niektóre sklepy, rynki, restauracje i kawiarnie. W całym kraju istnieje wiele środków ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa. W Libanie należy nosić maski na twarzach w miejscach publicznych i w hotelach, poza pokojami hotelowymi. We wszystkich miejscach publicznych obowiązują wytyczne dotyczące dystansowania społecznego.
Zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami duże spotkania są zakazane, a ruch jest ograniczony od 23.59 do 5 rano. Podróżujący powinni pozostać w hotelu między tymi godzinami.
Podróżni, którzy chcą wyruszyć w góry Libanu, mogą skorzystać z wyznaczonych szlaków, na których obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa Covid-19, podobne jak we wszystkic miejscach turystycznych z hotelami włącznie. Zaktualizowane wytyczne bezpieczeństwa dla pieszych obejmują korzystanie z własnego sprzętu, korzystanie z wcześniej przygotowanego własnego jedzenia i unikanie zatłoczonych tras, nawet jeśli są one oficjalnie otwarte dla publiczności.

Jeśli chodzi o rozrywkę, teatry i kina pozostają zamknięte, ale w całym kraju rynki, restauracje, plaże, baseny i kluby nocne zaczęły się ponownie otwierać. Jednak wiele restauracji wymaga wcześniejszej rezerwacji.


Źródło; https://www.thenational.ae/lifestyle/travel/visiting-lebanon-during-the-pandemic-here-s-what-you-should-know-1.1040642