Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Bejrucie

Jako ludzie uwielbiamy kolorowe wydarzenia, chodzenie do miejsc, w których dzieją się rzeczy, spotykanie nowych ludzi, dobra zabawa i nauka nowych rzeczy. Tak jak festiwal znany jest z radosnych twarzy, uśmiechów, głośnego hałasu, krzyków i szczęścia; BIFF (Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Bejrucie) nie różni się niczym.

Chociaż niektóre wyzwania mają na celu zepsuć to spotkanie, które odbywa się co roku. BIFF, to głównie coroczne wydarzenie, które odbyło się w Libanie, zachodniej części Azji. Oglądanie kilku filmów, łączenie się z ludźmi z różnych dziedzin życia, spotkania z gwiazdami i aktorami; sprawia, że pragniesz być obecny co roku.

Każdego roku kandydaci proszeni są o przesyłanie scenariuszy filmowych. Różne kraje, takie jak Egipt. Iran, a wśród nich Turcy, co roku uczestniczą w kwalifikacjach. Jeśli mają szczęście, mają szansę zostać jednym ze zwycięzców. Z powodu wojen, ostatnich lat i niedawnych gwałtownych szalonych zamieszek w Libanie, BIFF został zawieszony. Szczególnie w latach 2005–2007 był to burzliwy i trudny rok dla Libańczyków, a w latach 2011–2013 nałożono na Liban zakaz podróżowania. Ktoś pomyślałby, że BIFF upadnie, w rzeczywistości było inaczej. BIFF przedstawił wielu młodych filmowców. Koncentrował się na pokazywaniu filmów, na który nie zezwala żaden inny region kraju. Spowodowało to wzrost reputacji BIFF. Pomimo tych gwałtownych ataków BIFF był w stanie przetrwać próbę czasu dzięki wsparciu lojalnych sponsorów wydarzenia. Kiedy żaden sponsor nie chciał pomóc jak zwykle, BIFF otrzymał sponsorowany festiwal od fundacji Georga Gunda w San Francisco. Międzynarodowi goście byli znani z okazania wsparcia. Zgadzam się z tymi, którzy sponsorują BIFF, jego prężne pragnienie pozostania pomimo gróźb, walk, wojen i ograniczeń finansowych jest naprawdę godne pochwały. W 2015 r. Większość międzynarodowych gości BIFF została odwołana z powodu zamieszek. Ten raport nie powstrzymał organizatorów BIFF od realizacji swojego celu. W tym roku 3 filmy krótkometrażowe zgarnęły nagrodę za jeden z najlepszych filmów. Witryna Fundacji Filmowej w Bejrucie jest sponsorowana przez naszego partnera medialnego - BIFF otrzymał sponsorowany festiwal od fundacji Georga Gunda w San Francisco.

BIFF to konkurs przeznaczony tylko dla osób mieszkających Libanie, Syrii, Jordanii, Iraku, Tunezji, Maroku, Algierii i krajach Zatoki Perskiej.

Poniżej 30-minutowy fragment tegorocznej edycji:

(BIFF)